Jyväskylän Sana-Sepot ry:n vuosikokous pidettiin torstaina 6.5. 2021 klo 18 Ansa Leinosen
kotona Kauppakatu 7 C 21.
Koronaepidemian takia kokoukseen oli mahdollisuus osallistua myös etäyhteydellä Zoom-alustalla. Tätä mahdollisuutta suurin osa
osallistujista myös käytti.
Pekka Kaunismaa luopui yhdistyksen puheenjohtajuudesta. Uuden puheenjohtajan pestin otti
vastaan Ansa Leinonen.
Hallituksen kaksivuotiskautensa toisen vuoden jatkavat Kalervo Kastari, Eeva Nikola ja Hellevi Piispanen.
Ansa Leinosen tilalle jatkavaksi, siis vuodeksi, valittiin Ritva Vehviläinen. Alkavalle kaksivuotiskaudelle valittiin hallitukseen Solveig Hiltunen, Arto Hjelt, Eija Häyrinen ja Joonas Hokkanen.
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Sana-Sepot ry:n vuosikokous pidettiin keskiviikkona 21.10.2020 Jyväskylän kansalaisopiston Olotilassa.
Koronaepidemian takia kokoukseen oli mahdollisuus osallistua myös etäyhteydellä, jota mahdollisuutta osa osallistujista myös käytti.
Hellevi Piispanen luopui
yhdistyksen puheenjohtajuudesta. Uuden puheenjohtajan pestin otti vastaan Pekka Kaunismaa.
Hallituksen kaksivuotiskautensa toisen vuoden jatkavat Arto Hjelt, Solveig Hiltunen, Lauri Kaita
ja Ritva Vehviläinen. Alkavalle kaksivuotiskaudelle valittiin hallitukseen Kalervo Kastari, Ansa Leinonen, Eeva Nikola ja Hellevi Piispanen.
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Sana-Sepot ry:n vuosikokous pidettiin torstaina 11.4.2019 klo 17 alkaen Jyväskylän kirjasto-opistotalon olotilassa 2. kerroksessa.
Yhdistyksen puheenjohtajana jatkaa Hellevi Piispanen.
Uuden hallituksen jäsenet ovat Solveig Hiltunen, Arto Hjelt, Lauri
Kaita, Kalervo Kastari, Pekka Kaunismaa, Ansa Leinonen, Eeva Nikola ja Ritva Vehviläinen.
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Sana-Sepot ry:n vuosikokous pidettiin keskiviikkona 28.3.2018 opisto-kirjastotalon olotilassa.
Sana-Seppojen
ohjaajana jatkaa Milla Nousiainen ja Sana-Sepot ry:n puheenjohtajana Hellevi Piispanen.
Uuden hallituksen jäsenet ovat Solveig Hiltunen, Arto Hjelt, Anne Hooli, Lauri Kaita, Kalervo Kastari,
Pekka Kaunismaa, Ansa Leinonen ja Eeva Nikola.